Menü Kapat
Kültür Sanat Bursu Al

Nedir ?

Kültür Sanat Bursu Al - Başvuru

1- Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmak.

2- YÖK – Yüksek Öğretim Kurumuna bağlı bir üniversitede öğrenci olmak ve öğrenciliğini E-Devlet üzerinden alınan güncel tarihli öğrenci belgesi ile belgelemek. 

(Açık Öğretim, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Örgün ya da İkinci Öğretim)

3- Maddi imkanının ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ satın almaya yetersiz olması.

4- Burslar 8 Aylık Tam Burs olarak sağlanabilmektedir. (2019 Ekim – Kasım – Aralık, 2020 Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs, Haziran)

5- Sağlanan burs; nakit para, hediye çeki ve benzeri unsurlar olmayıp, tamamen ‘Bilet’ ve ‘Kitap’ tan oluşmaktadır.

*Sürdürülebilirlik;

A- Kazanılan burs sonucu elde edilen, ‘Bilet’ ile izlenecek ‘Film’, ‘Konser’ ya da ‘Tiyatro Oyunu’ na ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi; etkinlikte çekilen bir fotoğrafınız ile birlikte, etkinliği takip eden 3 gün içerisinde göndermeniz gerekmektedir. Etkinlik ile ilgili görsel ve yorum yazınız; Kumbaravan.com ‘da eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak etkinlik sahipleriyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

B- Kazanılan burs sonucu elde edilen, ‘Kitap’ ı teslim aldıktan sonra 10 gün içinde okumanızı, ‘Kitap’ a ait duygu ve düşüncelerinizi, kazandığınız kültür sanat tecrübenizi, bir fotoğrafınız ile birlikte, 10 gün içinde bize göndermeniz gerekmektedir. Kitap ile ilgili görsel ve bursiyer yorum yazınız Kumbaravan.com ‘da eleştiri, görüş ve öneri yazısı olarak -hayatta ise- yazarıyla, yayıneviyle ve halkımızla paylaşılacaktır.

6- BursKumbaravan, bursiyerlerin iletişimi ve gerekli prosedürleri düzenli, sağlıklı bir şekilde sağlamaması durumda burslarının kesilmesini ve başka bir öğrenciye aktarma ve benzeri tüm hakları her daim kendisinde saklı tutar.

7- Tüm sağlanan burslar karşılıksız olup geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir.

8- Başvurunuz, burs vermek isteyen kişi ve kurumlara açık olarak web sayfamızda yayınlanacaktır.

9- Bursiyer seçimlerinde kesinlikle ‘Eşitlik’ ilkesi esastır. Süreçler, Kumbaravan.com web sayfamızda, tüm paydaşların, öğrencilerin, etkinlik sahiplerinin, yayınevlerinin,  görebileceği, düzenli takip ve kontrol edebileceği şekilde “Şeffaf “olarak yayınlanır.

10- Adaylar, bir burs seçerek başvuru yapabilirler ve sadece bir burs almaya hak kazanabilirler.

*Adaylar;

11- Başvuru süreci tamamen yazılı olarak ilerleyecek olup, hiç bir koşul ve şartta sözlü olarak telefonda bilgi verilmemektedir. 

İletişim Whatsapp hattımız 0 545 860 99 22 üzerinden yazılı olarak sağlanmaktadır.

12- Bursiyerler, izlemek istedikleri filmleri, tiyatro oyunlarını, okumak istedikleri kitabı, gitmek istedikleri konseri, mevcut süre zarfında kendileri seçeceklerdir.

13- Kültür Sanat Bursu Al an adaylar; Burs sağlandığı anda haberdar edilirler.

14- Son başvuru tarihi 01 Eylül 2019 Pazar günüdür.

15- Yukarıda yer alan tüm bilgileri ve ‘Başvuru’ bölümlerinde yer alan tüm maddeleri eksiksiz, acele etmeden, detaylı bir şekilde, tamamıyla izleyip, okuduysanız Kumbaravan’a aşağıda yer alan adımları izleyerek başvuru yapabilirsiniz.

Kültür Sanat Bursları

2. Sanat Müzik
Ayda 1 Konser Bileti

Sol Anahtarı

3. Sanat Müzik
Ayda 1 Tiyatro Bileti

mask

5. Sanat Müzik
Ayda 1 Kitap

Kitap

7. Sanat Müzik
Ayda 1 Sinema Bileti

Sinema

Başvuru

Kumbaravan

"Kullanıcı Adı" Edinmek için;