Menü Kapat
Can Gox

Can Gox konseri ve mekan hakkındaki görüşlerimi yazmaya başlamadan önce ülkemizde ilk ve tek kültür-sanat bursu veren ve bize keyifli anlar yaşatan BursKumbaravan’a teşekkür etmek istiyorum.

Etkinlik DorockXL Beşiktaş’taydı. Mekana ulaşım çok rahat ve mekan merkezi bir yerde. Daha önce DorockXL Kadıköy’e gitmiştim bu mekanı onunla kıyaslayacak olursam Beşiktaş şubesini kesinlikle daha başarılı bulduğumu söyleyebilirim. 5 – 6 ay önce açılmış olmasına rağmen hiçbir eksiği yok. Konser alanı çok geniş, sahne her taraftan görülebiliyor. Sahnenin sağında solunda ve kenarlardaki led ekranlardan sahneyi izlemek mümkün. Diğer şubesindeki gibi aralarda sahneyi görmemizi engelleyecek kolonlar yok. Restoran/bar kısmı için sıra beklemeye gerek yok, oldukça geniş bir alana sahip. Konser ve bar kısmının girişleri ayrı bu da oluşabilecek kalabalığı ve karmaşayı engelliyor.

Can Gox ‘tan bahsedecek olursam;

Kaybedenler Kulübü filminden ‘My Woman, Melancholy Man’ şarkılarıyla önceden tanıdığım sesi gerçekten çok güçlü bir sanatçı. Orkestrası eğlenceli ve çok kaliteli kişilerden oluşuyor. Ekibin birbiri ile olan uyumu konseri daha keyifli hale getirdi. Özellikle saksafon ve yan flüt performansları çok başarılıydı. Konserde çaldığı şarkılar güzel ve zengin içerikliydi. Çaldıkları şarkıların içlerinde her türlü duyguya sokan şarkılar vardı. Sahneye çıkma saati olan 22:30’da sahne aldı, 15 dakikalık bir ara vererek yaklaşık 2 saat boyunca sahnede kaldı. Konsere Neşat Ertaş, Barış Manço, Cem Karaca, Aşık Veysel gibi usta sanatçıların şarkılarının cover versiyonları ile başladı.

Her şarkının bitiminden sonra dinleyicilerin alkışlarını bu sanatçılara ithafen toplaması çok şık bir hareketti. Ara verdikten sonra 2 tane yabancı şarkı söyledi şarkılara dinleyenleri de katarak oldukça eğlenceli bir atmosfer oluşturdu. Konserin sonlarına doğru daha düşük tempoda şarkılar söyledi. ‘Bağrı Yanık Dostlara’ şarkısını söylerken Kaybedenler Kulübündeki sahnedeki gibi herkesten telefonunun ışığını açmasını istedi, hoş bir ortam oluşturdu. Konseri her sahne alışından konser sonlarında teşekkür ettiği kişilerin isimlerini söyleyerek tamamladı. Daha sonra sahneyi Tezgah adlı gruba bıraktı. Oldukça keyifli bir geceydi.

Diğer Bursiyer yazılarına gitmek için tıklayınız

Ana sayfaya gitmek için tıklayınız

Posted in Bursiyerler, Müzik

Benzer Yazılar