Menü Kapat
Gazap Üzümleri

Bu ay John Steinbeck’ten Gazap Üzümleri kitabını okudum. Öncelikle sözlerime bu kitabı okumamda emeği geçen herkese teşekkür ederek başlamak istiyorum.

Gazap Üzümleri.. Uzun zamandan beri listemdeydi ama sebebini anlayamadığım bir şekilde sıra ona gelmiyordu.  Yine sebebini bilmediğim bir şekilde bir anda bu kitabı okumak istedim ve bu ay için bu kitabı seçmiş oldum.

Gazap Üzümleri son zamanlarda okuduğum en güzel romanlardan biriydi. Beni başından sonuna kadar içine çekti, romanın kahramanlarıyla birlikte yaşanılan şeyleri tecrübe ettirtti ve çokça düşündürttü. Yazar genel olarak betimlemelere yer vermiş, bu durum benim için zaman zaman sıkıcı olabilse de bir sure sonar buna da alıştım ve okumayı sürdürmek zor olmadı benim için.

Bir hikayede veya romanda dramı severim ve onu görmek, onu hissetmek isterim. Çünkü dram aslında hayatın bir parçası ve bu dram etrafında insanların davranışlarını, reaksiyonlarını ya da yaşadığı kırılmaları görebilmek benim için önemli. Buna rağmen söylemeliyim ki bu kitaptaki dram bir yerden sonra canımı fazlasıyla acıttı. Bütün olumsuzluklara ve zorluklara rağmen ailenin mücadelesi ise en azından yüzümde tebessüm oluşturdu.

Sonuç olarak, eğer beni en çok etkileyen ve herkesin okuması için bir okuma listesi hazırlayacaksam, bu kitabı kesinlikle dahil edeceğim. Gazap Üzümleri kitabı için Kumbaravan ailesine teşekkür ederim.

Diğer Bursiyer yazılarına gitmek için tıklayınız

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: