Menü Kapat
Hayat Çok Ucuz

‘Hayat Çok Ucuz’ fotoğraf sergisinin açılışı Yenikapı Metro İstasyonunda yapıldı. Yeryüzü Doktorları Derneği’nin düzenlediği açlıkla mücadele ve beslenme sağlığına dikkat çekmek amacını taşıyan ‘Hayat Çok Ucuz’ isimli fotoğraf sergisi açıldı. Fotoğraf sergisinde insanların açlıkla olan mücadelesi fotoğraflar ile anlatılmaya çalışıldı.

‘Hayat Çok Ucuz’ fotoğraf sergisi, dünyanın dört bir tarafındaki farklı insan portrelerinden oluşuyor. Sergideki fotoğraflar dünyanın çeşitli bölgelerine yardım ulaştıran doktorların objektiflerinden çıkan fotoğraflardan oluşuyor. Sergi ile toplumsal bilinç ve farkındalık oluşturma amaçlanıyor. Bu sayede ihtiyaç sahibi daha çok çocuğa ulaşılması hedefleniyor. 5 yaş altı çocuk ölümlerinin yarıya yakını açlık nedeniyle açıklanıyor.

Yeryüzü Doktorları Derneğinden yapılan açıklamada, cömertliğin arttığı ramazan ayında, her gece aç yatan insanların sesini ve açlıkla mücadele süreçlerini bu sergi ile kamuoyuna duyurmak istediklerini belirterek, “Sergilenen fotoğraflarda bir yandan açlıkla mücadele eden küçük bedenlere, annelerinin çaresiz bakışlarına; bir yandan da gözlerinin içi gülen çocuklara şahit olunabilecek. Halkımızın açtığımız sergimize teşriflerinden büyük memnuniyet duyacağız.” ifadelerini kullandı.

“Hayat Çok Ucuz” fotoğraf sergisini Yenikapı Metro İstasyonu ve Üsküdar Metro istasyonu’nda ziyaret edilebilecek. Sergi 13-19 Mayıs 2019 tarihleri arasından Yenikapı Metrosunda, 15-21 Haziran 2019 tarihleri arasında da Üsküdar Metro İstasyonu’nda istanbul halkının ziyaretine açık olacak.

Yeryüzü Doktorları Derneği Hakkında

Yeryüzü Doktorları, 2000 senesinde kurulmuş, sağlık alanına odaklanmış bir insani yardım kurumudur. Bugüne kadar Afganistan’dan Suriye’ye, Somali’den Filistin’e, Uganda’dan Yemen’e kadar 50’ye yakın ülkede projeler yürüten Yeryüzü Doktorları, sağlık hizmetine erişemeyen ihtiyaç sahiplerine ulaşarak hayata tutunmalarını sağlamayı misyon edinmiştir. Yeryüzü Doktorları sağlık alanında öncü ve yetkin bir sivil toplum kuruluşu olma vizyonuyla çalışmalarını devam eden bir kuruluştur.

Yeryüzü Doktorları Derneği web sitesine ulaşmak için; Kurumsal Web Sayfası

Diğer kültür sanat haberlerine gitmek için tıklayınız

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: