Menü Kapat
Pink Martini

Pink Martini dünya turnesi kapsamında 14-21 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’deki hayranları ile buluşacak. Ünlü müzik grubu Türkiye turnesi kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa ve Konya’da Türk hayranlarıyla buluşacak.

Avrupa Klasik Müziği , Latin, Lounge ve caz! Kapsamlı geniş müzik repertuvarıyla eserler seslendiren Pink Martini, mayıs ayında dünya turnesi kapsamında Türkiye’yede konserler verecek. Amerikalı müzik grubu “Martini”, ilk konseriyle 20 Mayıs Pazartesi akşamı Ankara’da müzikseverler ile buluşacak.

Kendilerini ‘Dünyanın değişik köşelerinden melodileri ve ritimleri bir araya getirerek modern bir formda sunan müzik arkeologları” olarak tarif eden topluluğun şarkıları bir çok film ve dizide yer buldu. Grup şarkılarını İngilizce , Fransızca, İspanyonca, Japonca ve Yunanca gibi bir çok dilde seslendiriyor.

Ünlü Amerikalı grup daha öncede ülkemize gelerek konser vermişti. 2014 yılında İstanbul’da verdikleri konserde ‘Aşkın Bahardı’ şarksını Belkis Özener ile sahnede birlikte söylemişlerdi. En son yayınladıkları stüdyo albümleri ‘Je Dis Oui” de birbirinden güzel ve unutulmaz eserlerle yepyeni şarkıları yorumlayan grup, Türk sevenlerine de büyük bir sürpriz yaparak ‘Aşkım Bahardı” şarkısına yer vermişti.

Pink Martini Türkiye Konser Programı

14 Mayıs 2019 saat 21:15 Bursa – Bursa Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu
16 Mayıs 2019 saat 21:00 İstanbul – Volkswagen Arena
17 Mayıs 2019 saat 21:15 İzmir – İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
18 Mayıs 2019 saat 21:00 Adana – Çukurova Üniversitesi Açıkhava Tiyatrosu
20 Mayıs 2019 saat 21:00 Ankara – Congresium Ankara
21 Mayıs 2019 saat 21:30 Konya – Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum

Pink Martini Grubu Hakkında

Grup, 1994 yılında klasik piyano eğitimi alan Harvard’dan mezun olan Thomas Lauderdale önderliğinde Amarika’nın Portland eyaletinde kuruldu.

Hollywood Bowl Orkestrası, The Boston Pops, San Francisco Senfoni Orkestrası ve Los Angeles Filarmoni Orkestrası gibi orkestralarla sahneye alan grup, albümleriyle de büyük satış rakamlarına ulaştı.”Sympathique” adlı ilk albümünü 1997 yılında yayınladığında, Fransa’nın Victoires de la Musique ödüllerinde “Yılın Şarkısı” ve “En İyi Yeni Sanatçı” kategorilerindeki adaylığıyla uluslararası üne kavuştu.

Pink Martini hakkında daha fazla bilgi için; Kurumsal Web Sayfası

Diğer kültür sanat haberlerine gitmek için tıklayınız

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: